Diskriminacija darbe nėra naujiena. Tačiau tobulėjant technologijoms atsirado keletas naujų būdų, kaip darbuotojai gali būti diskriminuojami. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime keletą dažniausiai pasitaikančių diskriminacijos būdų skaitmeniniame amžiuje. Taip pat pateiksime keletą patarimų, kaip kovoti su diskriminacija darbo vietoje.

Diskriminacija darbo vietoje gali būti įvairių formų. Ji gali būti pagrįsta rase, lytimi, amžiumi, religija ar bet kuria kita savybe, kurią saugo diskriminacijos įstatymai. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių darbuotojų diskriminavimo būdų yra darbo užmokesčio skirtumai. Darbo užmokesčio skirtumai atsiranda tada, kai panašią kvalifikaciją ir patirtį turintiems darbuotojams už tą patį darbą mokami skirtingi pinigai. Tokią diskriminaciją gali būti labai sunku įrodyti, tačiau svarbu apie ją žinoti.

Kita dažna diskriminacijos darbo vietoje forma yra priekabiavimas. Priekabiavimas gali būti įžeidžiantys komentarai ar juokeliai, nepageidaujamas fizinis kontaktas arba pasikartojantys prašymai pasimatymų ar seksualinių paslaugų. Jei prie jūsų priekabiaujama darbe, svarbu užfiksuoti tokį elgesį ir apie tai pranešti vadovui arba žmogiškųjų išteklių skyriui.

Jei manote, kad tapote diskriminacijos darbo vietoje auka, galite padaryti keletą dalykų. Pirma, turėtumėte pabandyti išspręsti problemą su savo vadovu arba žmogiškųjų išteklių skyriumi. Jei tai neįmanoma, galite pateikti skundą Lygių užimtumo galimybių komisijai.

Diskriminacija darbo vietoje yra rimta problema. Jei manote, kad tapote diskriminacijos auka, svarbu imtis veiksmų. Suprasdami, kokios diskriminacijos rūšys gali pasireikšti darbo vietoje, ir žinodami savo teises, galite padėti užtikrinti, kad darbo vieta būtų sąžininga visiems.