Niekas neturėtų patirti diskriminacijos darbe, tačiau, deja, tai nutinka pernelyg dažnai. Jei tapote diskriminacijos auka, gali būti sunku žinoti, ką daryti. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime jūsų teises ir galimybes, jei atsidūrėte tokioje situacijoje. Taip pat pateiksime keletą patarimų, kaip elgtis susidariusioje situacijoje ir apsisaugoti nuo tolesnės žalos.

Jei manote, kad tapote diskriminacijos darbe auka, pirmiausia turėtumėte viską dokumentuoti. Užfiksuokite visus diskriminacijos atvejus, nurodydami, kada jie įvyko, kas dalyvavo ir kas buvo pasakyta ar padaryta. Šie dokumentai bus svarbūs, jei nuspręsite imtis teisinių veiksmų prieš darbdavį.

Jei tapote diskriminacijos auka, galite turėti teisę į tam tikrą teisinę apsaugą. Pavyzdžiui, kai kuriais atvejais galite pateikti skundą Lygių užimtumo galimybių komisijai (EEOC). EEOC (Equal Employment Opportunity Commission) yra federalinė agentūra, tirianti skundus dėl diskriminacijos darbo vietoje.

Taip pat galite pasikonsultuoti su advokatu ir aptarti savo teisines galimybes. Advokatas gali padėti jums suprasti savo teises ir nustatyti, ar turite teisę bylinėtis su darbdaviu.

Jei tapote diskriminacijos auka, svarbu imtis veiksmų, kad apsisaugotumėte ir pareikalautumėte darbdavio atsakomybės. Turėdami tinkamus įrodymus ir teisinę pagalbą, galite kovoti su diskriminacija darbo vietoje.

Ar manote, kad patyrėte diskriminaciją darbe?